Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Sohbet Ederek YalnızLıktan Kurtulun

Anasayfa > Genel > Sohbet Ederek YalnızLıktan Kurtulun

Herkes zaman zaman kendini yalnız hisseder fakat insan yalnız kalmak için yaratılmamıştır. Hepimiz karşı cinsten biriyle etkileşime ihtiyaç duyarız. lakin günlük hayatta yaşadıklarımız bizi kendi ihtiyaçlarımızdan uzaklaştırarak yalnızlaştırabilir. Böyle bir hayatın kimse için iyi getirileri olmayacağını söylemek gerekir. insan meslek hayatında, diğer meselelerde ne kadar başarılı olursa olsun hayatında aşk bulunmadığı sürece gerçek mutluluğa hiç bir süre sahip olmayacaktır. Bu nedenden yeni insanlarla tanışmak ve müşterek noktalara sahip olunabilecek bir tanesini edinebilmek herkesin ihtiyacıdır. türlü önyargılarla bu ihtiyaca yüz çevirmek kimse için faydalı olmayacaktır. Bu bakımdan muhabbet siteleri gibi yerlerden çekinmemek gerekir.

Sosyal medya insanlara direkt kendi kimlikleriyle var olma imkânı tanıyor. lakin buradan yakınlaşmaya çalışmak zor olacaktır. chat sitelerinde ise bilakis bir hal söz konusu. Burada rumuzlar kullanıldığı için daha rahat bir ortam olduğunu söylemek olası. Burada bir kişiye yaklaşmanız, tanışmanız daha basit olacaktır.

ayrıca sözlü ve yazılı iletişim içinde psikolojik bakımdan fark bulunduğu da biliniyor. Yazılı iletişim, sözlü şekilde ifade edilemeyecek çok sayıda şeyin ifadesini olası kılıyor. örnek olarak gündelik hayatta tanıdığınız birine aşk sözcükleri söyleyerek onu etkilemeye çalışmak zor bir meslek olabilir ancak muhabbet sitelerinde bunu yapmanız zor olmayacaktır.

ayrıca chat kanallarına sırf cinsel temas ve ya flört bakımından da bakmamak gerekir. Buralarda yeni insanlarla, kültürlerle tanışmak mümkün. sırf nicklerden bile kendinize uygun kişiler bulabilirsiniz.

Yerli ve yabancı sohbet sitelerinde yeni insanlarla tanışabilir, belki de hayatınızın aşkını bulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bir rumuz seçmek ve rumuzu hoşunuza giden kişiyle konuşmaya başlamak. çok sayıda kişinin chat sitelerinde tanışılan insanlarla evlendiği hatta çocuk sahibi olduğu biliniyor. Zamanınızın çoğunu bilgisayar başında geçiriyor ve asosyalleşme tehlikesi yaşıyorsanız sohbet siteleriyle sosyal bir hayat edinebilirsiniz.

Bu tür sitelerin tamamı parasız chat olanağı sağlamakta. Yapmanız gereken tek şey tarayıcınıza flash player ve java eklentilerinin son sürümlerini kurmak. Yalnızlığınızı gidermek için bir an evvela kendinize bir rumuz belirleyin ve yeni insanlarla tanışın.

Ekleyen : - Tarih: 27 Mayıs 2016 - 22:29 - Okunma Sayısı : 3.772 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

KATEGORİLER

Site içi Kategorilerimiz

TOP 10

En çok okunan içerikler

POPÜLER İÇERİKLER

en çok yorumlanan, en popüler olanlar.